יש לך שאלות? ניתן לפנות אלינו: contact@ezraacademit.co.il  
איך לכתוב עבודה סמינריונית

איך לכתוב עבודה סמינריונית

הגיע הרגע שאתם, כמו סטודנטים רבים, חרדים ממנו – שלב כתיבת העבודה הסמינריונית. אם התיישבתם מול המחשב ושאלתם את עצמכם אחת מהשאלות הבאות: איך מתחילים בכלל? איך יודעים איזה נושא לבחור? מה זה בכלל סקירת ספרות ואיפה מוצאים מאמרים, אז טוב שבאתם. במיוחד בשבילכם הכנו את המדריך הבא שעוסק כולו בדיוק בנושא הזה. המשיכו לקרוא וקבלו תשובות לכל השאלות שלכם.

מאיפה מתחילים

כל תהליך כתיבת עבודה סמינריונית מתחיל מבחירת הנושא. מן הסתם, הנושא צריך להיות קשור לקורס שבמסגרתו התבקשתם לכתוב את העבודה. אם המרצה היה נדיב ונתן לכם רשימה של נושאי כתיבה אפשריים אז התמזל מזלכם. במקרה הזה פשוט בחרו אחת משתי אפשרויות – או את הנושא שהכי מעניין אתכם ויהיה לכם כיף לכתוב עליו או את הנושא שיהיה לכם הכי קל לכתוב עליו. נושא כזה הוא נושא שאתם שולטים בו או יודעים שיש עליו הרבה מאוד חומר בנמצא. אם אין לכם רשימת נושאים לבחור ממנה אתם יכולים לעשות את אותו תהליך. לחשוב על הנושאים השונים שלמדתם בקורס ולבחור מתוכם נושא מעניין או נושא קל לכתיבה.

תוכנית עבודה

זה נכון שהמושג "תוכנית עבודה" נשמע כאילו הוא לקוח מעולם אחר בכלל, אבל בעצם יצירת תוכנית עבודה לכתיבת הסמינריון שלכם זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים ליצור לעצמכם. תוכנית העבודה תכלול את נושא העבודה, החלוקה שלו לפרקים ותת הפרקים השונים, רשימת המאמרים שעליכם למצוא, לסכם ולשלב בסקירת הספרות וכן את הדרישות השונות שקיבלתם מהמנחה שלכם לעבודה.

פרקי העבודה

לרוב, עבודה סמינריונית מורכבת מכמה פרקים – מבוא, סקירת ספרות, ממצאים, מסקנות וסיכום. את המבוא והסיכום נהוג לכתוב בסוף, בהתאם לגוף העבודה שהתגבש. החלק העיקרי של העבודה, סקירת הספרות, הממצאים והמסקנות, הוא החלק שעליכם לכתוב קודם. לאחר שתסיימו אותו תכתבו את הסיכום, בו אתם יכולים גם להכניס את מחשבותיכם האישיות יותר ואת המבוא, בו תתארו מה הייתה מטרת העבודה או שאלת המחקר.

סקירת ספרות זהו פרק שסטודנטים רבים חוששים ממנו. המחשבה על לקרוא ולסכם כל כך הרבה מאמרים ואז לשלב אותם לכדי סקירת ספרות ברורה וזורמת מרתיעה סטודנטים רבים. אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם החשש הזה היא להיעזר בשירות של סיכום מאמרים. כאשר יש לכם מאמרים באנגלית לקרוא או כשכמות המאמרים פשוט גדולה, אתם יכולים לקבל סיכום של כל מאמר ומאמר בעברית. הסיכום בעברית יקל על הבנת החומר, יסייע לכם בכתיבת סקירת הספרות וגם יחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכאב ראש.

לאחר שתהיה לכם סקירת ספרות מוכנה בעזרת המאמרים המתורגמים והמסוכמים תוכלו יותר בקלות לגשת ולכתוב את פרק המסקנות של העבודה שלכם. פרק המסקנות יוצר מעין סינרגיה בין כל הפרקים שכתבתם עד כה. הוא מחבר את מה שמצאתם במחקר שלכם, קרי פרק הממצאים, יחד עם הידע התיאורטי שהבאתם בסקירת הספרות לכדי מסקנות כלשהן. כך, בקלות יחסית וללא הרבה מאמץ, אתם יכולים לכתוב עבודה סמינריונית נהדרת.

המאמר עזר לכם? צריכים לסכם מאמרים לסמינריון? פנו אלינו בכתובת summaries@ezraacademit.co.il או דרך הטופס ונשמח לעזור.

      שליחת מאמר לסיכום    דילוג לתוכן